Foto: Pixabay
Kuigi liigne isu ja kehakaalu tõus on suurem probleem, kannatavad inimesed aeg-ajalt siiski ka isutuse käes. Kui toit on pikka aega vastumeelt, siis võib see olla märk mõnest haigusest ja siis tasuks külastada spetsialisti, kuid mõndagi saad ka ise kodus ära teha.

Isu tekitavaid vahendeid on rahvameditsiinis omajagu, järgnevaid võiks tõhususe mõttes tarvitada vaheldumisi, et selekteerida välja enda jaoks kõige sobivamad ja meeldivamad.

Rõigas ja sinepiseemned. Riivi rõigas ja tarvita mitu päeva järjest üks-kaks supilusikatäit, peale joo 1 spl vett. Neela iga päev 20-30 sinepiseemet ja joo vett peale. Sinepil on hea ravimõju, kui seda võetakse 20 päeva järjest, aga seemned peavad olema värsked, jooksva aasta saagist.

Kalmus. Võta 1 tl peenestatud kalmuse juurt 200 ml kuuma vee kohta, keeda tasasel tulel kaanega nõus 15 minutit, kurna ja joo kolm korda päevas enne sööki 100 ml.

Võilill. 2 tl peenestatud juurtele vala 200 ml külma vett, lase kaheksa tundi tõmmata ja joo neli korda päevas pool tundi enne sööki 50 ml.

Koirohi. Vala 1 tl kuivatatud peenestatud ürdile 200 ml keevat vett, lase 10 minutit tõmmata, kurna ja võta neli-viis korda päevas enne sööki 1 spl.

Rukkilill. 1 spl õitele vala peale 400 ml keevat vett, lase 15 minutit seista, kurna ning joo kolm-neli korda päevas enne sööki 30 ml.

Raudrohi. Võta klaasi vee kohta 1 spl raudrohtu, lase tund aega tõmmata, kurna ja võta kolm-neli korda päevas enne sööki 1 spl.

Aniis. Purusta seemned kohviveskis, 1 tl seemnete kohta võta 200 ml keevat vett, sulge nõu tihedalt ja lase tõmmata 10 minutit. Kurna ning joo kolm korda päevas enne sööki 50 ml.

Pastinaak. 1 tl peenestatud juurele vala 300 ml kuuma vett, keeda vaiksel tulel 10 minutit, lase 10 minutit tõmmata, kurna ja joo kolm korda päevas enne sööki 100 ml.

Taimesegu. Sega üks osa koirohtu, kaks osa kalmusejuurt ning üks osa ubalehte ja köömneid. Vala 2 spl segule 200 ml keevat vett ja lase 10 minutit tõmmata, kurna ja võta kolm korda päevas enne sööki 1 spl.

Allikas: ajakiri Tervendaja