Foto: Pixabay
Mõned naised kannatavad juuste hõrenemise all juba 30aastaselt. Paljaneva peanaha peitmiseks saab aga üht-teist teha.

Lõika õigesti. Kui juuksed hõrenevad silmanähtavalt, tasub loobuda nende kasvatamisest ning lasta juuksuril lõigata sassoonsoeng või selle lühem versioon. Järguline lõikus laseb juustel paista paksematena kui sirge. Sama nipp kehtib õhukeste juuste puhul.
Laubalt hõrenevate juuste päästemanöövriks on tukk. Kui juukseid on otsaesise tuka jaoks vähevõitu, palu juuksuril lõigata viltune ja lühike tukk. Juuksepiiri taandudes palu oma juuksurilt lõikust, mis peidaks juuksepiiri.
Värvi nutikalt. Juuksevärv paisutab juuksekarva ning tõstab selle kõrgemale, nii tunduvad kiharad tihedamad. Kui juuksejuured on ülejäänud juustest tumedamad ning otsad heledamad, tekib kolmemõõtmeline efekt, tänu millele muutuvad juuksed visuaalselt paksemaks.
Juuksurilt tasub pärida ka looduslike värvide kohta. Henna on kõige intensiivsem taimne värv, mis juuksekarva ka tervendab ja tihendab. Kui soovid lisada juustele tihedust, aga mitte värvi, kasuta värvitut hennat ehk sennat, mis teeb juuksed tugevaks, siidiseks ja terveks.
Turguta peanahka. Peanaha vereringet kiirendab regulaarne koorimine, mis ühtlasi stimuleerib juuksekasvu ning väldib kõõma ja ärrituse teket. Lisaks aitab see reguleerida rasunäärmete tööd, nii et juuksed püsivad kauem puhtad ja kohevad.
Erguta peanaha vereringet massaaži ja külma dušiga, mis soodustab juuksekasvu. Samuti saad kodus teha juustele õlimaske, mida võid hoida peas vastavalt juuste kuivusele — isegi terve öö! Peanaha ja juuste hooldamiseks on parimad argaania-, avokaado-, kanepi-, kookose-, riitsinus- ja oliiviõli.
Varja soenguga. Küljel asetsev juukselahk on otse tõmmatud seitlist armulisem. Kui juuksed on kammitud ühele poole, jääb üldmulje rikkalikum. Ära kammi juukseid piki pead tahapoole.
Kasuta lisajuukseid. Kui muu ei aita, muretse kunstmaterjalist lisajuuksed ning kinnita need klambri või kammiga sinna, kus hõrenemine kõige rohkem välja paistab. Lisajuukseid saab harjata nagu oma juukseid ja need näevad üllatavalt loomulikud välja!