Foto: Pixabay
Jaapani naised on tuntud oma saledate kehavormide poolest. Ehkki geenidel on siin oma roll, arvatakse saledusele kaasa aitavat ka nende hommikust veejoomise traditsiooni. Veejoomist peetakse paljude tervisehädade ravimiks ja ka ennetajaks. 70% meie kehast moodustab vesi ning see on asendamatuks allikaks meie keha toimimisel. Veepuudusel võivad olla pikaajalised ja tagasipöördumatud kahjulikud tagajärjed meie tervisele.

1. Vesi aitab kehal toksiinidest vabaneda

Nii kui sa jood vett, algab sinu soontes liikumine. Öösel, kui sa magad, sinu keha taastab ennast ja viib kehast toksiine välja. Kui sa jood hommikul tühja kõhu peale vett, viib vedelik endaga ka kahjulikud toksiinid, muutes su keha värskemaks ja tervemaks. Vesi aitab toota uusi rakke ja su keha uuendada.

2. Paraneb ainevahetus

Juues tühja kõhu peale vett, paraneb su ainevahetus vähemalt 24%. See on väga oluline, kui pead mõnd väga ranget dieeti. Ainevahetuse kiirenemine tähendab nobedamat seedesüsteemi. Sinu dieet toimib paremini, kui ainevahetus on toimiv. Juues vett kohe peale ärkamist aitab ka toitaineid paremini imenduda.

3. Vesi võimendab tervislikku kaalulangust

Vett juues tunned end vähem näljasena, kuna vesi täidab kõhtu ning vahel annab ka dehüdratsioon endast märku hoopis mitte janu, vaid näljatundena ning ülesöömise oht väheneb. Kaovad isud.

4. Leevenevad kõrvetised ja seedehäired

Seedehäireid ja kõrvetisi põhjustab sageli mao liighappesus. Kui jood vett tühjale kõhule, vajuvad maomahlad allapoole ja lahustuvad. See on ka hea pinnas hommikusöögi saabumisele seedetrakti.

5. Parandab jumet ja naha sära

Dehüdratsioon põhjustab enneaegseid kortse ja sügavaid nahapoore. On leitud, et juues pool liitrit vett tühja kõhu peale parandab vereringet ja paneb naha särama. Ka see, kui toksiinid kehast väljuvad, teeb su naha rohkem säravaks.

6. Säravad ja terved juuksed

Veepuudus mõjutab tõsiselt juustekasvu. Vesi toidab juukseid juurtest otsteni. Vesi moodustab koguni pea ¼ juuksekarvast. Ebapiisava veetarbimise korral muutuvad juuksedkarvad õhukeseks ja rabedaks. Sa peaksid rohkem vett jooma igapäevaselt, kuid juues vett tühjale kõhule aitab see juukseid veel paremini.

7. Ennetab neerukive ja kuseteede infektsioone

Veejoomine tühja kõhu peale aitab lahustada happeid seedesüsteemis, viib kehast välja liigseid soolasid, mis võiksid tekitada neerukive ning ka toksiine, kaitstes nii põit erinevate infektsioonide eest.

8. Vesi tugevdab immuunsüsteemi

Vesi puhastab ja tasakaalustab lümfisüsteemi, mis omakorda tõstab keha immuunsustaset. Tugev immuunsüsteem kaitseb sind erinevate viiruste ja haiguste eest.

Allikas: Lifehack.org