Foto: Anton Klink
Nüüd on sul harukordne võimalus esitada oma küsimus toitumisterapeudile Annely Sootsile. Küsida võid kõike! Kas huvitab sind toitumisalane nõu, oled tervistava dieedi otsinguil ega tea, mida valida, või on küsimus mõne dieedi kohta spetsiifiliselt. Ka toidutalumatuse, söömishäirete või kaaluprobleemide kohta võid nüüd uurida. Oma küsimus jäta siia loo alla kommentaariumisse ja küsimusi saad esitada teisipäeva õhtuni. Nädala teises pooles avaldame eraldi artikli, milles kõik esitatud küsimused on vastatud.

Annely Soots on omanimelise Tervisekooli juht ja õppejõud ning võtab vastu kliente toitumisterapeudina. Ta õpetab toitumise, nõustamise ja terviseedendusega seotud teemasid ja viib läbi ka psühholoogia, psühhoteraapia, juhtimise ning suhtlemise alaseid koolitusi. 2009. aastal lõpetas ta toitumisterapeudi õppe täies mahus. Aastatel 2007-2017 on ta läbinud hulganisti täiendkoolitusi bioloogilise-funktsionaalse meditsiini vallas.

Annely peab end holistiliseks terapeudiks: “Vaatlen inimest biopsühhosotsiaalse tervikuna ning sellele olen ka oma õpetuse koolis üles ehitanud.” Ta on lõpetanud arstiteaduskonna ja psühholoogia eriala ülikoolis, õppinud psühhoteraapiat täiendkoolitusena, käinud kaks aastat sotsiaaltöö magistrantuuris ning õpetanud mitukümmend aastat õdesid, osalenud väga paljudes eakate ja puudega inimeste ning koduhoolduse ja -õenduse alastes projektides nii Eestis kui ka Euroopas.

Annely Soots on toitumisteraapia pioneer Eestis. Selle teemaga hakkas ta tegelema seoses oma lapselapse tõsise haigusega. Kuna Eestist ei olnud võimalik vajalikke spetsialiste leida, siis tänu oma arstiharidusele ning õdede õpetamise kogemusele hakkas ta ise toitumisteraapiat õppima ning mõne aasta möödudes juba ka teisi õpetama.

Annely Soots on ka Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni asutaja ning juhatuse esimees, tegeledes aktiivselt toitumisnõustamise ja -teraapia edendamisega ning selle teema propageerimisega Eestis.

Oma küsimus toitumisterapeut Annely Sootsile jäta kommentaariumisse!

Tema isiklikku lugu võid lugeda SIIT.