Fotografierende / Pexels
Koos oktoobriga algas taas Stopptoober ehk suitsetamisest loobumise kuu. Stopptoober tutvustab suitsetajatele suitsetamisest loobumise võimalusi ja kutsub loobumisega alustama juba oktoobris. Suurbritanniast alguses saanud ja seal juba üheksandat korda toimuva aktsiooni eeskujul on sajad tuhanded suitsetajad üle maailma edukalt suitsetamisest loobunud.

„Suurbritannia on võtnud sihi saada võimalikult kiiresti suitsuvabaks riigiks. Stopptoober on üks algatustest, et seda eesmärki täita ja see on olnud väga edukas. Suurbritannias on viimastel aastatel suitsetamisest loobunud kordades rohkem inimesi kui Eestis suitsetajaid kokku. Seetõttu võiks Stopptoober olla eeskujuks ja abiks ka meie suitsetajatele, et mitmekülgsete suitsetamisest loobumise võimaluste seast leida just endale sobiv ja alustada suitsuvaba eluga,“ ütles kampaania eestvedaja Ingmar Kurg.

Uuringute järgi õnnestub vaid neljal protsendil suitsetajatest jätta suitsetamine maha päevapealt. Ülejäänud on kasutanud erinevaid suitsetamisest loobumise vahendeid ja neid tutvustatakse Stopptoober.ee veebilehel.

„Suitsetajad teavad, et suitsetamisest loobumine on kasulik, aga see võib osutuda üllatavalt keeruliseks. Enne loobumist lubatakse endale veel üks viimane sigaret, siis teine ja kolmaski. Peagi suitsetatakse ära terve pakk ja märkamatult on suitsetamisest loobumine ununenud. Stopptoobriga kutsume kõiki suitsetajaid tutvuma ja proovima erinevaid suitsetamisest loobumise võimalusi,“ lisas Ingmar Kurg.

Stopptoober toimub Eestis teist korda ning seda viib Eestis läbi MTÜ NNA Suitsuvaba Eesti. Ühingu eesmärgiks on saavutada suitsuvaba Eesti, kus elavad terved ja õnnelikud inimesed. Selleks tehakse teavitustööd, mis tutvustab suitsetajatele erinevaid võimalusi suitsetamisest loobumiseks ning tubakasuitsust põhjustatud haiguste ärahoidmiseks.