Pixabay
Kas oled vahel tundnud, et räägid justkui seinaga ja partner nagu ei kuulekski, mis sul öelda on? Kas oled pidanud oma juttu mitmel korral üle kordama? Või on hoopis sinu elukaaslane tõdenud, et sina ei kuula teda? Tõhus suhtlemine on aga õnneliku, terve ja tugeva suhte alus. Kuidas omavahelist suhtlemist parandada? Jagame mõningaid nippe!

1. Jagage oma partneriga sama hetke.

Et oma partneriga edukamalt suhelda, on esimeseks sammuks olla tõeliselt kohal, kui koos olete. Teisisõnu, on aeg oma tähelepanu telefonilt ära pöörata ja televiisor välja lülitada, nii saaksite keskenduda teineteisele ja sellele, millest räägite. Lõppude lõpuks – kui näpite pidevalt telefoni, vaatate videoid või mõtlete tööprojektile ajal, mil üritate oma partneriga vestelda, pole üllatav, et üks või ka mõlemad teist tunnevad end õnnetuna. Samas – kui pühendute mõlemad koosviibimise hetkele ja vabastate end häirivatest ja katkestavatest teguritest, aitab see koheselt parandada omavahelist sidet ja suhtlemist.

2. Pöörake tähelepanu enamale kui vaid sõnadele.

Kui soovite parandada suhtlemist oma partneriga, on oluline pöörata erilist tähelepanu mitte ainult sellele, mida te partner ütleb, vaid kuidas ta seda ütleb.

Näiteks – milline on ta kehakeel? Kas ta hoiab käsi rinnal risti? Milline on tema hääletoon? Kas ta hääl kõlab optimistlikult ja positiivselt või ärritunult ja pettunult? Kui te eesmärgiks on parandada partneriga suhtlemist, aitab tähelepanu pööramine sellele, kuidas ta end väljendab, teil veelgi enam mõista, mis tal tegelikult südamel on.

Pixabay

3. Lõpetage oma partneri katkestamine.

Paarisuhtes on suhtlemise parandamise täiendavaks võtmekomponendiks see, et hoidute teineteise katkestamisest. Tegelikult on nii, et kui te tavaliselt katkestate oma partneri jutu keset lauset või kipute omaenda mõtete, ideede ja ettepanekutega vahele segama enne, kui tal on võimalus lõpetada, ei ole kummalgi teist võimalust saada ära kuulatud. Ent kui annate partnerile aega oma mõtete täielikuks väljendamiseks ja ootate enne vastama asumist, kuni ta on lõpetanud, saate teineteisega reaalselt vestelda. Ühesõnaga – on aeg lõpetada üksteisest ülerääkimine ja hakata selle asemel kuulama.

4. Arendage oma kuulamisoskust.

Kuulamisest rääkides on veel teinegi oluline viis, kuidas partneriga suhtlemist parandada – võtke enne vastamist endale hetk aega, et saaksite tõepoolest täielikult aru, mida teile öeldi. Pole vaja karta peegeldamist ehk ümbersõnastamist või küsimuste esitamist öeldu kohta, et oma partnerit paremini mõista. Teisisõnu, veendumine, et teie ja te partner räägite samast asjast, aitab tulevikus vältida tülisid, arusaamatusi ja segadusi. Kui teile pole selge, mida partner öeldu all täpselt mõtles, siis leidke aega, et selles selgusele jõuda.

5. Avage end oma partnerile.

Veel üks samm suhtlemise parandamise poole on olla oma partneriga avatud ja aus. Tegelikult on tõhusa suhtluse keskmes enda avamine partnerile ja oma lootuste, unistuste ja hirmude väljendamine. Ja kui te ei taha või ei suuda öelda, mis teil tõeliselt südamel on, jääbki te suhe pealiskaudseks, sest tõrjute oma partneri eemale ja püstitate tema ja enda vahele müüri. Ent kui otsustate olla otsekohene, avatud ja emotsionaalselt haavatav, paraneb nii suhtlus kui ka side teie vahel.

Allikas: liveabout.com