Christine Sandu / Unsplash
Eesti Perearstide Selts soovitab perearstikeskusesse kohale minna vaid siis, kui oled perearstikeskusest vastavad juhised saanud. Peamiseks alternatiiviks arstiga konsulteerimisel on nõustamine telefoni teel - see on paraku piiratud. Eriolukorra leevendamiseks pakub MinuDoc perearstikeskustele tasuta võimalust konsulteerida patsientidega video vahendusel nii, et teenus vastaks seaduse nõuetele.

“Praeguses eriolukorras on Eesti tervishoiusüsteem pinge all ning soovime sellele kergendust pakkuda. Oleme situatsioonis, kus igapäevane tervishoid on COVID-19 tõttu praktiliselt peatunud. Telemeditsiin saab seda käimas hoida,” kommenteeris MinuDoc asutaja Tarmo Pihl põhjuseid, miks PAKidele platvormi kasutamist tasuta pakutakse.

Haapsalu linna perearsti nimistusse kuuluvaid inimesi teenindatakse MinuDoc platvormi vahendusel juba mõnda aega. Videovastuvõttude kohta ütles perearst Kadri Riivik, et asi toimib nii meditsiinilise poole pealt kui ka tehniliste lahenduste osas. „Tunnen, et minu töö ei erine oluliselt tavavastuvõtust, kus oleme patsiendiga füüsiliselt ühes ruumis. Enamus perearsti tööst on siiski haigega suhtlemine ja seda saab teha ka videopildi vahendusel,” räägib Riivik.

Praeguseks on platvormiga liitunud või ettevalmistamas patsientide vastuvõttu telemeditsiini portaali kaudu kümned perearstikeskused. Erinevatel hinnangutel on 60%-70% esmatasandi ambulatoorsetest visiitidest sellised, mida on võimalik kaugteel teostada. See katab enamus esmatasandi tervishoiu vajadused. Huvi korral palume PAK esindajal kontakteeruda info@minudoc.ee.

Minudoc.ee on Eesti ainus telemeditsiini platvorm, kus klient saab videokonsultatsiooni käigus oma terviseküsimustele vastused arstilt, psühholoogilt, füsioterapeudilt või muult tervisespetsialistilt. MinuDoc platvorm on kooskõlas vastavate seadustega. Platvormil pakuvad tervishoiuteenust ainult litsentseeritud või diplomiga tervishoiu- ja tervisetöötajad.