Tallinna Maraton 2018 Foto: Taavi Sepp
Tänavu toimuvad käsikäes autovaba päev ja Eesti Tervisemess - Liikuma! Üritus toimub juba sel laupäeval, 22. septembril kell 10-17 kesklinnas Vabaduse platsil ja Kaarli puiesteel. Tervisemessi korraldatakse keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames ja see on kõigile tasuta.

Tervisemessi missiooniks on suurendada Eesti rahva terviseteadlikkust. Tervisemess on koguperesündmus, mida on oodatud külastama kõik huvilised. Messi kahel erineval laval toimuvad terve päeva vältel terviseteemalised esinemised ja esitlusprogrammid, avatud on ka spordi ala. Tänaval toimub palju erinevaid võistlusi ja kohal on ka Snupsi. Autovabal päeval saab osa võtta ajaloomatkast ja jalgrattaretkest (eelregistreerimisega).

Tervisemessi platsimess pakub uusi teadmisi tervise füüsilisest, vaimsest kui ka sotsiaalsest heaolust. Mess hõlmab endas harivat lavaprogrammi, uusi teadmisi sportimisvõimalustest ning tervise valdkonna tooteid ja teenuseid. Platsimessil saab toiduinfot, kontrollida oma tervisenäitajaid ning degusteerida ja nautida tervislikku toitu.

Autovabal päeval suletakse autoliikluseks Kaarli puiestee Tõnismägi/Toompea ristmik kuni Pärnu maanteeni ning antakse start iga-aastasele populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga.

Ürituse lisainfo leiad SIIT.

Info ühistranspordiliine puudutavate muudatuste kohta leiad SIIT.