Foto: Pixabay
Aastalõpupühad on enamasti mõnus ja rahulik aeg, mida veeta koos lähedastega, kuid nii mõnigi pühadega seotud teema võib suhtes olles probleeme kaasa tuua. Probleeme tekitavad enamasti raha, aeg ja valik, kummal on toredamad sugulased, kellega suudaks pühade lõpuni koos olla. Vältimaks pühade ajal stressipuntraks muutumist, püüa juba varakult ennetada neid seitset probleemi.

1. Ole aus oma kulutuste osas
Pühade ajal tuleb kindlasti ette palju lisakulutusi peale igapäevaste toidupoekülastuste. Leppige omavahel kokku, kui palju ja kui suuri kingitusi ostate, kas korraldate oma kodus mõne jõuluistumise ning kas jõuluõhtuks pere juurde sõitmiseks on vaja pileteid osta. Kui olete osavate näppudega, kaaluge ka võimalust ise kingitusi meisterdada, nii lisate kingitusele soojust ning võibolla saate ka raha kokku hoida. Probleemide vältimiseks, tasub kulutused koos kaaslasega läbi arutada ning eelarve paika panna.
2. Kumma perega pühi koos veeta
See on paras pähkel, mis võib tuua tüli suuremas ringis kui ainult oma kaaslasega. Alati tekib probleem, kumma vanemate juurde jõulupühadel enne minna või kus veeta aastavahetus. Võite panna paika kindla reegli, et jõuluõhtu veedate koos ühe perega ning jõulupühad teise, või kordamööda reegli ehk ühel aastal ühtmoodi ja järgmisel aastal teistpidi. Kui lahendust ikkagi ei paista, siis võite alati ka kõik enda juurde kutsuda, mis võib samuti palju pingeid kaasa tuua, sest korraldamist on palju ja erinevad iseloomud võivad kaasa tuua erimeelsusi.
3. Alkohol võib tekitada probleeme
Alkoholi tarvitamine kipub pühade ajal kasvama ning seega rohkem probleeme tekitama. Mõnikord muudab vägijoogi tarbimine ka meie käitumist ja pigem mitte positiivses suunas. Nii tasub enne jõulupeole minekut kaaslasega kokku leppida, kas ja kui palju alkoholi tarvitate ning kuidas hiljem koju lähete, et vältida hilisemaid arusaamatusi ja tüli tekkimist.
4. Erinevad traditsioonid
Kuigi üldjoontes peetakse peredes jõule ühtmoodi, siis ikka kipub igas peres ka ainult neile omaseid väikeseid traditsioone olema. Kui sinu peres on traditsioon, et jõuluõhtul tuleb alati külla jõuluvana ja loetakse pidulikult salme, siis võibolla on sinu kaaslane kasvanud üles nii, et päkapikud tõid kingid kuuse alla ja need jagati lihtsalt laiali. Mõnes peres on kindel arvamus, et kingitusi peab olema hästi palju, kuid sinu kodus on piirdutud hoopis väheste, aga see-eest läbimõeldud kinkidega. See annab hea võimaluse oma kaaslast paremini tundma õppida, sest sellised traditsioonid käivad meiega kaasas juba lapsepõlvest ning saades teada tema pere traditsioonide kohta, õpid ka teda paremini tundma. Leppige taas juba varem kokku, kumbi traditsioone järgite, võtate mõlemast midagi või mõtlete hoopis päris oma traditsioonid välja, mis annab teie suhtele veel ühe armsa tugipunkti.
5. Tüütud sugulased
Võibolla kipub vanaisa alati natuke liiga palju napsutama, ämmamamma ei oska kunagi midagi toredat öelda või onu jääb alati igale poole hiljaks. Kuna nende käitumine on juba etteaimatav, siis valmista ennast selleks vaimselt ette ning püüa see oma plaanidesse sisse kirjutada. Samuti võite kaaslasega valmis mõelda mõne salajase fraasi, millega annate teineteisele märku, et oleks abi tarvis. Jäta meelde, et positiivne suhtumine on nakkav ning kui suudad säilitada rõõmsa meele sarkastiliste tagasiütlemiste asemel, siis võibolla muutub ka kogu õhkkond veidi pehmemaks.
6. Erimeelsused kingituste osas
Sinu jaoks võib olla oluline põhjalikult läbimõeldud ja valmistatud kingitus ning teades, et sinu kaaslane seda tõesti endale soovib, siis ei ole sa kade ka rahakotiraudu laiutama. Võib aga juhtuda, et sinu kaaslane peab olulisemaks, et kingitusel oleks praktiline väärtus ja see ei maksaks liiga palju. Sellisesse olukorda on tüli juba sisse kirjutatud ning seega tasub ootused kingituste osas kokku leppida ja vajadusel ka kompromisse teha, et vältida hiljem tekkivaid pettumusi või süümepiinu.
7. Teineteisest eemaldumine
Juba sügisel hakkame tavaliselt pühadeaega ootama, et siis aeg maha võtta ja rahulikult koos kaaslasega aega veeta. Reaalselt läheb niimoodi kahjuks aga harva, sest selle asemel on tarvis kingirallist osa võtta, kodu kaunistada ning selle kõrvalt veel igapäevaelu elada ja tööl ka käia. Samuti tuleb üks jõulupidu teise otsa ja kõiki sugulasi on ka kindlasti selle nädala jooksul tarvis külastada. Nii võib juhtuda, et märkad oma armast kaaslast üha vähem ja kallistusteksi jääb vähem aega. Kui nii kipub juhtuma, siis tasub meeles pidada kolme punkti – tähelepanu, tänutunne ja armastus. Oma armastuse ja tänutunde näitamiseks ei ole tarvis suuri žeste, vaid piisab sellest, et pöörad oma tähelepanu õigesse suunda. Kui mõtled rohkem ilusaid mõtteid ja oskad näha, kui palju eest on sul tänulik olla, siis ei trügi stress nii kõvasti ligi. Samuti pea meeles oma kaaslast kallistada, temale tähelepanu pöörata, küsida, kuidas tal läheb, ning öelda, kui väga teda armastad.

Allikas: huffpost.com