Foto: Pixabay
Peaaegu kõik inimesed igatsevad hingelist lähedust kellegi erilisega. Hingelise lähedusega koos ja võibolla isegi samaväärsena kerkib kohe üles ka intiimne lähedus, vajadus seksi järele. Eriti kipub see oluliseks muutuma siis, kui oled lahku läinud ning pikemalt ilma olnud. Värskelt laialiläinuna võib olla, et ei taha ühtki huvilist ligi lasta. Seejärel saabub aeg, mil otsitakse paaniliselt partnerit, kuniks saabub rahulikum periood ja suudetakse juba selgemalt mõelda, seades sihte ja vaagides omadusi, mis võiksid uuel partneril olla, et tunneksid end temaga hästi.

Kirjeldatud etapid ei pruugi olla mingis järjestuses ega ka väga selgepiirilised oma olemuses või üleminekutes, pigem on nii, et ühel hetkel kerkib suure küsimuse “Kas ma jäängi ülejäänud eluks üksi?” kõrvale ka küsimus “Kas ma ei saagi enam seksi?”. Paljudel märgivad need küsimused üht ja sama — kas ma jäängi eluks ajaks üksi. Teistel jälle on need selgemalt lahus: ühe (ja õige) leidmine on kaugem ja tõsisem eesmärk kui see, kas ma täna õhtul skoorin või mitte. On täiesti vale arvata, et naised ja mehed on siin kuidagi erinevad. Ei ole. Mõlemad otsivad omale tõsisemat suhet, kellega klapiks hingeliselt, vaimselt ja seksuaalselt. Mõlemal on vajadus seksi järele. Eriti hea seksi järele.

Milline tee traumeerib vähem?

Siin ei ole õiget ega vale viisi, kuidas asjale läheneda, kuigi arvatakse miskipärast, et enne peab tekkima hingeline side ja alles siis tuleb seks. See oleks justkui mingi “õige” reegel. Samas saab olla vabalt ka vastupidi. Seks võib olla kiirem tee saamaks aru, kas teil on üldse mingi võimalust ka muuks, sest nagunii ei lähe sa voodisse inimesega, kes sulle ei meeldi. Või kui alustada paar sammu eestpoolt — ei vasta sa ka tema tutvumissoovile, kui ta näeb pildil välja kole nagu öö. Esimene “klapp”, mis tekib, on alati visuaalne: mingid füüsilised parameetrid peavad sind kõnetama, olgu selleks ilusad silmad, ilus keha, kaunid käed vm. Lisaks jutule, mis ta räägib, loeb füüsiline pool ülipalju, nii et ei maksa seda alahinnata. Ega ümber hinnata oma vajadust ilusa inimese järele enda kõrval (või voodis). See lihtsalt on nii. Samamoodi võidakse üle tähtsustada hingelist klappi enne seksi või selle sideme tekkimise aega. Olen mõnikord mõelnud, et kui kaua selle hingelise sideme otsimine peaks käima enne, kui voodisse minnakse? Või mis siis saab, kui saavutad superklapi hingeliselt, aga voodis selgub, et teil ei klapi füüsiliselt kohe üldse? Et oled kohtingutel käinud ja mesijuttu ajanud ja kõik tundub paigas, aga voodis lõppeb kõik fiaskoga. Võiks võibolla mõelda, et kumba pidi on asi vähem traumeerivam, ja sedasi läheneda.

Ainult sina tead, mis sulle sobib

Kui juhtub, et oled valinud tee, kus sa ei otsi esiotsa ei-tea-mis romantikat ega hingelist sidet, aga leiate ühiselt, et võiks öö siiski koos veeta ning tulemuseks on vastastikku meeldiv ja rahuldustpakkuv öö, siis on edasise areng juba teie kätes. Ilusa inimese hinge sisse tekib nagunii soov vaadata, uurida, kes ta selline on, nii et kui oled temaga esimese öö voodis ära käinud, siis võibolla avastadki kellegi, kelle hingeelu võiksid lähemalt uurima asuda. Üks võit on sellega juba taskus — vähemalt tead, et ta on voodis hea!

Kui asi piirdub aga ainult seksiga, siis võid seda võtta kui ilusat hetke, mis oli ja läks või kui vajalikku ülemagamist oma eksist. Sel teemal on kõvasti arutamist kindlasti sõprade ringis, et kas see on ikka õige. Jällegi, kes tuleb ütlema, mis on õige? Pärast lahkuminekut saavad tugevalt kannatada meie seksuaalne eneseväljendus ja enesehinnang seksuaalse olendina. Kui su teele satub inimene, kellega on hea seksida, ja midagi muud ei tekigi ja see sind ei häiri, siis anna minna — see lapib su naise/mehena taas kokku. Meenutame — suhtu asjasse nii, et ei ole õiget ega vale viisi end hästi tunda ega ravida, lihtsalt leia viis, kuidas sa saaksid terveks ja edasi.