Snoob Resto veiseliha tartar. Foto: Snoob Resto
Kui te armastate boeuf à la tartar´i, siis teate kindlasti, et selle toidu oluliseks tingimuseks on värske, kvaliteetne tooraine ja böff peab olema hästi maitsestatud!

Selle klassikuks saanud roa sünd jääb 19. sajandisse, nimetus on tulnud terminist „à la tartare“, mis tähendab serveerimist tartar kastmega.

Peenestatud veiseliha sees andsid tooni sibul, must pipar, kapparid ja munakollane ning seda serveeriti koos tartar kastmega. Möödunud sajandi alguses sai Prantsusmaal kuulsaks aga ilma kastmeta versioon ja veisetartari hakati pakkuma koos toore munakollasega.

Snoob Resto veiseliha tartar.
Foto: Snoob Resto
Tänane PÄEVA ROSIN tuleb Snoob Restolt. Nende veiseliha tartar pakub seda ajatut klassikut väikese vimpkaga böffi serveeritakse kergelt hapuka-vürtsika kimchi majoneesiga ja oluline roll on kanda ka krõmpsuvatel pastinaagi niitidel.

Böffi on ülilihtne kodus teha, meeles tuleb vaid pidada, et liha enda maitse tuleks hoida võimalikult puhtana. Otsi välja hakklihamasin või kui oskused lubavad, siis valmista noaga kraabitud versioon. Böffi maitsestamiseks sobib hapukurk, kapparid, anšoovis, punane sibul, murulauk, sool, veidi suhkrut, must pipar. Tuleb vaid leida endale sobiv kooslus!

Loe lisaks:

Tuunikala tartar

Hõrk veiseliha-peedi böff õhukestel röstsaiadel

Franki peakokk Peep Rohumägi soovitab: Dark Lager ja Boef a la Tartar

Millest Oma Maitse värskes numbris juttu, vaata SIIN